تبلیغات
راز آرامش در زندگی
راز آرامش در زندگی
قالب وبلاگ

امروز روز 25 ذی‌الحجه روز خانواده است ؛ علت انتخاب این روز شأن نزول آیه «هل اتی» در سوره الانسان که در شأن اهل‌بیت پیامبر(ص) نازل شد كه پس از سه روز روزه و انفاق افطار خود، از طرف خداوند اطعام شدند.

خانواده واحد بنیادین و اساسی جامعه و كانون اصلی رشد و تعالی انسان است

  هفت کلید طلایی، خانواده سالم:

   خ: خلوص نیت در عشق ورزی؛ ا: آسایش اعضا؛ ن: نثار مهر به یکدیگر؛ و: ویرایش عیب ها بی سرزنش و کدورت آفرینی؛ ا: ایثار و فداکاری در راه رسیدن به هدف مشترک خانواده؛ د: دانایی در تربیت و پرورش؛ ه: همیشگی بودن قوانین در جهت کامل کردن روابط خانوادگی.

   یـک خانـواده وقتـی می تواند خوشبختی را تداعی کند که ابتدا در آرامش باشد به طوریکه هر کس اولین چیزی را که با این خانواده به یاد می آورد، آرامش باشـد. البتـه منظـور، سکـوت نیسـت بلکـه تفاهمی است که حتی در نگاه اعضای آن خانواده، در روانی کلامشان و رفتار سنجیده شان دیده می شود.

 

اسلام ، اهل بیت پیغمبر اكرم (ص ) را به عنوان نمونه ای كامل از خانواده برتر معرفی و صلاحیت الگویی آن را برای جهانیان امضا كرده است . خداوند سبحان این خانواده را از هرگونه رجس و پلیدی مبرا دانسته است . و خلاصه جای جای قرآن از فضایل و ویژگیهای آنان سخن گفته است . این خانواده از پیوند ملكوتی وجود نازنین حضرت علی (ع ) و فاطمه اطهر(س ) تشكیل شده است . علی (ع) و فاطمه (س ) كفو یكدیگرند؛ اگر علی (ع ) نبود فاطمه (ع ) در عالم همتایی نداشت و اگر فاطمه (س ) نبود برای علی (ع ) كفوی نبود. پیوند آن دو در آسمانها و نزد عرشیان برقرار شد و در جمع زمینیان تحقق عینی یافت . رسول خدا(ص ) در جریان ازدواج آن دو وجود عرشی ، آنان را اسوه و الگوی امت خویش خواند و فرمود: زندگی علی (ع ) و فاطمه(س) سراسر الگوست .

 


[ سه شنبه 1 آذر 1390 ] [ 06:10 ب.ظ ] [ ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

نویسندگان
صفحات جانبی
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب