تبلیغات
راز آرامش در زندگی
راز آرامش در زندگی
قالب وبلاگ

روش های شاد کردن محیط خانواده


1- باید ظاهر خود را شاد و چهره خویش را بشاش نگاه دارید. در احادیث آمده است که : "حزن انسان مومن در دل اوست ولی چهره او بشاش است." اگر خانم خانه این گونه باشد چهره او پیام آور شادی وشادمانی است که امکان مسرت همسر و فرزندان را فراهم می سازد. به همین دلیل بهتر است زمانی که به استقبال همسر و فرزندان می روید دارای احساس شادی باشید. یقینا شادی چهره از حزن درونی میکاهد. زیرا همان گونه که نوع لباس بر روی رفتار شما اثر می گذارد خنده روی لب هم میتواند منجر به احساس شادمانی در وجودتان شود. در این زمینه حضرت علی (ع) می فرمایند: " کسی که خود را به قومی تشبیه کند از آنان خواهد بود." پس باید خود را با انسان های با نشاط همانند سازیم تا از آنان باشیم. ما میتوانیم با اخذ  تصمیم چنین کنیم زیرا شکل بخشیدن به حالت چهره در دست خود ماست.

ظهور خنده در چهره سبب نشاط خود و دیگری می گردد و امروزه به همین علت است که در روان شناسی از خنده درمانی به عنوان یک تکنیک درمانی استفاده می شود. پس سعی کنید که همراه با اعضای خانواده  بخندید. با دیدن شادی شما دیگران نیز احساس رضایت وشادمانی کرده و آن را پایدار تلقی می کنند.


2-دستیابی به شادکامی توسط بدست آوردن رضایت خاطر همسر راه پیشنهادی دیگر است. زیرا زن هنگامی احساس شادمانی می کند که دریابد رضایت خاطر همسر را فراهم آورده است. اما برای بدست آوردن این رضایت خاطر میشود تامین نیازهای اساسی روانی همسر مانند صمیمیت زن که موجب احساس امنیت میشود و یا احترام گذاشتن به همسر که موجب مسرت زندگی می شود میتوانند امکان بالندگی یکدیگر را فراهم سازد.


3-راه دیگر دستیابی به شادکامی محیط منزل اخلاق نیکوی زن است. اخلاق خوب زن سایر اعضای خانواده را نیز شاد می سازد. معصومین (ع) خوش خلقی را از نشانه های فرد با ایمان دانسته اند. پیامبر (ص) فرموده است که هر کس ایمانش بهتر است اخلاقش نیکوتر است. شادکامی در سایه ی خوش خلقی  حاصل شده و خوش خلقی جذاب است و همسر سودا زده را به سوی خود و خانواده می خواند.


4-به خدا توکل کنید. هر امیدی به او بسته شود به نتیجه می رسد و چشم انسان هم بر اثر امید روشن می شود.


در آخر باید بگم  که میدونم خیلی ها مشکل دارند و شاید این طور تصور میکنند که با وجود مشکلات چطور میشه خندید و شاد بود؟!

ولی هنر این است  که انسان با شادمانی خود و ایجاد احساس شادی در بقیه مشکلات را به زانو در بیاورد. انسان با احساس شادمانی به یک مرحله ای از آرامش می رسد که مطمینا در آرامش بیشتر وبه دور از تشویش راه حل های بهتر و موثر تری برای حل مشکلات می توان یافت.(امتحان کنید حتما میتونید.)

عزیزانم بد نیست متوجه این نکته باشیم  که همیشه در بدترین شرایط وموقعیت ها کسانی هستند که مشکلات و درد های بزرگتری دارند و به حال ما غبطه می خورند. انشاالله با توکل به خدا همه زندگی ها پر از شادی و به دور از مشکلات باشد.

[ سه شنبه 10 آبان 1390 ] [ 12:35 ب.ظ ] [ ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

نویسندگان
صفحات جانبی
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب