تبلیغات
راز آرامش در زندگی
راز آرامش در زندگی
قالب وبلاگ
  یکى از دشوارترین کارها در روابط زناشویى کنار آمدن با اختلافات و نقطه نظرهاى متفاوت است. وقتى زن و شوهر با هم توافق نداشته باشند، بحث آنها به مشاجره مى کشد و بعد بى مقدمه جنگ و نزاع شروع مى شود. ناگهان گفت و گوى دوستانه به پایان مى رسد و آنها به دلخور کردن یکدیگر، سرزنش کردن، شکایت کردن، اتهام بستن، توقع و شک و تردید روى مى آورند.
      زن و شوهر با مشاجره نه تنها احساسات خود را جریحه دار مى سازند، بلکه به روابط زناشویى خود لطمه مى زنند. درست به همان شکل که ارتباط مهمترین عنصر هر رابطه است، مشاجره اقدامى به شدت مخرب است زیرا ما به هر اندازه به کسى نزدیکتر باشیم ناراحت کردن او و ناراحت شدن از او ساده تر است.
     سعى کنید هرگز با هم مشاجره نکنید. به جاى مشاجره درباره نکات منفى و مثبت موضوع گفت و گو کنید. براى رسیدن به خواسته خود مذاکره کنید اما مشاجره را کنار بگذارید. مى توانید صادقانه و بى پرده خواسته هاى خود را مطرح کنید.
        زوج هایى که پیوسته در حال مشاجره و کشمکش هستند به تدریج عشق میان آنها مى میرد و نابود مى شود. در نهایت دیگر بعضى ها احساسات صادقانه را در خود سرکوب مى کنند تا از بروز اختلاف و مشاجره با همسرشان اجتناب کنند اما آنها نیز با سرکوب احساسات صادقانه، مهر و محبت خود را از دست مى دهند. یک زوج درگیر جنگ و زوج دیگر درگیر جنگ سرد است.
     بهترین کار این است که میان این دو حالت موازنه ایجاد کنیم. مى توان با ایجاد مهارتهاى ارتباطى صحیح و بى آنکه احساسات منفى ناشى از تضادها و اختلافات را سرکوب کرد از مشاجره اجتناب کرد.

[ پنجشنبه 21 مهر 1390 ] [ 10:27 ق.ظ ] [ ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

نویسندگان
صفحات جانبی
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب